Kamera měřící teplotu třeba na vstupu do nějakého objektu může být instalována pevně nebo třeba jen na stativu. Běžně dosáhneme na přesnost měření na 0,5stC, což by mělo bohatě stačit. Pokud potřebujeme přesnější měření (+-0,3stC), použijeme referenční zdroj IR světla BlackBody. Jen je potřeba vytvořit nějaký koridor, aby osoby procházely kolem kamery v blízké vzdálenosti cca 1,5 nebo 2,5m. Kamera je dvojitá – ukazuje obrázek živě s rozlišením 4Mpx a současně termoobrázek s rozlišením 160×120, což pro první rozlišení osob stačí. Pokud kamera zaznamená vyšší než nastavenou teplotu, ozve se zvukový signál a obsluha na obraze vidí, o koho se jedná – následně mu změří teplotu ručním teploměrem.
Obraz lze i zaznamenávat pro pozdější doložení. Kamery vyžadují nějakou dobu pro zahřátí a kalibraci, počítejte raději 5 až 30min. NELZE používat venku, jen pro vnitřní případy. Použitý sw je zdarma a existuje i ve variantě pro zobrazení na mobilech nebo tabletech. Obrázek kamery bude na počítačové síti, takže je možné posílat záznamy i na nějaké firemní úložiště pro pozdější vyhodnocení. Kamery používají chytrou inteligenci pro rozpoznání lidského těla, takže omezují možnost falešných měření snímáním ostatních ploch.

Varianty :
a) nejjednodušší je ruční kamera, nutná blízkost osoby do 1,5m, obrázek s nižším rozlišením – vhodné pro menší počty osob v průchodu. Kamera se může připojit pomocí WiFi, je tedy opravdu snadno přemístitelná. Cena sestavy kamera + stativ + zdroj + switch + sw + nastavení  … 157.250 Kč.
b) prostřední varianta s kamerou v DOME nebo Doutník provedení na stativu nebo pevně – zvládne i více osob  v obraze, ale pořád platí donutit osoby jít po jednom. Cena sestavy kamera + stativ + zdroj + switch + sw + nastavení  … 132.020 Kč
c) hi-end sestava kamery s BlackBody a vysokým rozlišením. Cena sestavy kamera + BlackBody + stativy + zdroje + switch + sw + nastavení  … 315.200 Kč.

Všechny ceny jsou bez DPH a bez notebooku nebo jiného PC, na jehož monitoru se zobrazí obraz kamery a bez dopravy. Dostupnost cca do týdne.

https://www.kelcom.cz/novinky-seznam/termalni-mereni-teploty-od-dahua/