Lidi si asi lezou víc a víc na nervy. Jak si jinak vysvětlit, že nám v posledních týdnech stoupá počet poptávek na kamery, který by sledovaly dění přímo před bytovými dveřmi ?

Roste počet oznámených zalepených zámků ve dveřích, ukradených rohožek a poškozených či odcizených květin. A protože se sousedé nechtějí dohodnout po dobrém, dělají si naschvály. A chtějí dění přede dveřmi nahrávat a potom použít.

Každopádně dokážeme nabídnout kamery tak malé, že jsou téměř skryté. Záznam musí být samozřejmě uvnitř, jinak ho soused ukradne i s kamerou. Taky napájení nemůže být jenom baterií – tato kamera není fotopast, aby baterie vydržela alespoň měsíc. Ale mít zálohované napájení je dobrá věc – když si soused všimne kamery, snadno vám jističem na chodbě vypne proud.

Nejnovější nabídka je dveřní kukátko, které je zároveň kamera. Je zabudované do dveří, obsahuje vloženou paměťovou kartu a navíc – reaguje na pohyb a nahrává jen pohyb.

Takže o funkci dveřního kukátka nepřijdete, ale zároveň máte k dispozici záznam. Přímo na LCD displeji kukátka si zevnitř prohlédnete, co se dělo, když jste tam nebyli. Jenom je škoda, že rozlišení této kamery je dosti malé.