Tato zařízení jsou nejdůležitější částí systému. Pouze na jejich vhodné volbě a spolehlivosti závisí včasné předání poplachové informace a přiměřený zásah. Poplach lze signalizovat akusticky sirénami, dálkovým vyrozuměním zainteresovaným osobám a v neposlední řadě napojením na pult centrální ochrany bezpečnostní služby nebo policie.
Pro lokální signalizaci se používají vnitřní a venkovní sirény. Venkovní sirény bývají zálohované vlastním akumulátorem, jejich součástí je maják a jsou ukryty ve dvojitém nerezavějícím krytu. Používají se však pouze v oblastech, kde má tato signalizace svůj účel.
Důležité je dálkové vyrozumění o poplachu. Využívají se pevné telefonní linky, GSM síť mobilních telefonů nebo bezdrátové spojení na zvláště určených kmitočtech. Nabízená zařízení předají například hlasovou zprávu na pevné telefony či podrobnou SMS zprávu a prozvonění na mobilní telefon nebo kompletní komunikaci událostí na Pulty Centrální Ochrany. Rychlý zásah na objektu pak zajišťuje výjezdová skupina bezpečnostní agentury či policie.
Napojení pevnou telefonní linkou je samozřejmě zranitelné.
Kromě těchto již klasických zařízení se objevují i zvláštnosti, např. mlžná děla (v několika vteřinách zaplní prostor dezorientující mlhou).