Poplachové systémy mají řadu využití nejen na pracovištích, ale i v soukromém sektoru. Elektronické zabezpečovací systémy vás dokáží varovat před poškozením, zničením, majetku nebo vás mohou upozornit na vznikající požár, na neoprávněný pohyb po vašem pozemku apod. Zároveň elektronické zabezpečovací systémy napomáhají k hlídání osob, například lidí nemocných nebo dětí, které jsou samy doma.
Elektronické zabezpečovací systémy vás mohou varovat takřka kdekoli, pokud máte připojení k internetu. Wifi kamery a různá bezpečností čidla jsou propojené s internetovou sítí a prostřednictvím vašeho mobilního telefonu, tabletu, stolního počítače nebo notebooku se můžete podívat, co se děje právě u vás doma, nebo naopak můžete být nečekaně upozorněni.
Elektronické zabezpečovací zařízení neupozorní pouze majitele majetku nebo pozemku, které si prostřednictvím elektronických zabezpečovacích systémů chrání, ale i bezpečnostní agenturu, popřípadě policii. Díky rychlému a efektivnímu varování elektronických zabezpečovacích systémů tak mají policisté více času na chycení pachatele při činu. Zároveň elektronické zabezpečovací systémy ve spolupráci s kamerovým systémem můžou bezpečnostní agentuře či policii ukázat zda se jedná o skutečnou událost nebo jen planý poplach.
Většina lidí, co žehlí prádlo, zná ten pocit, když odejdou z domu a poté jsou na vážkách, zda vypnuli žehličku a děsí se v obavách, že až se vrátí, najdou svůj dům v plamenech. Naštěstí se díky elektronickým zabezpečovacím systémům, vybaveným požárními hlásiči, můžete zkontrolovat, co se děje právě u vás doma. Ale pokud to neuděláte, požární hlásiče vás mohou samy upozornit.
Přitom všem se nemusíte starat o domácí miláčky. Systém je rozpozná podle velikosti a poplach nehlásí.
Samozřejmostí jsou možnosti samostatného zapínání garáže, suterénů, oddělených bytů apod. Můžete používat klávesnice anebo dálkové ovladače. Ty mohou ovládat jak zabezpečovací systém, tak i další zařízení, např. bránu nebo vrata.
Nejdůležitější je samozřejmě kvalitní vyhlášení poplachu. Podle lokality nabízíme venkovní hlasitou sirénu (dnes už se montují dvě, na každou stranu domu jedna), napojení pomocí pevné telefonní linky nebo spíše GSM sítě mobilních telefonů. Můžete mít napojení na bezpečnostní agenturu dle vlastního výběru nebo si jenom nechat posílat SMS či volání na svůj mobil. Nejkvalitnější ale je bezdrátové spojení na agenturu jejich vlastním vysílačem – toto spojení je totiž kontrolované.
Pokud si přejete bezdrátový systém, máte ho mít. Dnes lze v bezdrátové variantě nabídnout v podstatě vše, co v kabelové.
Venkovní střežení kolem domu je náročné, málo spolehlivé a především hodně drahé. Doporučujeme spíše obyčejná automatická světla, která narušitele odradí.
Cena základního zabezpečovacího systému pro středně veliký rodinný domek se může pohybovat od 14 tis.Kč.