Poplachové systémy – napojení na městskou policii

Z různých důvodů uvažují správci objektů o vypovězení analogových telefonních linek a zavedení jiných možností komunikace (VoIP telefonie apod.). Pokud má takový objekt instalovaný poplachový systém, může ztráta telefonní linky znamenat ztrátu spojení na pult centrální ochrany Městské policie v Liberci.

V takových případech nabízíme variantní řešení – nabídku jiné techniky, který napojení zajistí. Informace, předávané přes tato variantní řešení, jsou totožné jako v případě telefonního spojení.

A) Základní možností je instalace vysílače v radiové síti městské policie. Dodávka takového zařízení má výhodu v tom, že po investici do instalace už neplatíte žádné měsíční poplatky za provoz. Původní investice za vysílač, potřebný převodník do ústředny a prutovou anténu je ve výši 19.100 Kč (vč. DPH 21%). Použití externí antény s vyšším ziskem by bylo nutné pouze v případě slabého radiového signálu – pak by byla cena vyšší.

B) Další možností je využít síť mobilních operátorů a použít modul GPRS. Modul se nainstaluje přímo k poplachové ústředně, pokud je to možné, a vybaví se SIM kartou se speciálním datovým tarifem. Tuto SIM kartu dodává fa RADOM Pardubice a naše společnost tuto kartu poskytuje zdarma. Vystavujeme pouze roční fakturu na poplatky za provoz – 200 Kč měsíčně + DPH 21%. Počáteční instalace modulu s anténou a záložním akumulátorem je ve výši 10.896 Kč (vč. DPH 21%), roční poplatek za provoz je je 2.904 Kč (vč. DPH 21%).

Někdy uživatelé chtějí použít vlastní SIM kartu s nějakým levným tarifem levného volání. Tato volba je sice technicky možná, ale není vůbec vhodná. Taková SIM karta používá hlasový tarif (na rozdíl od datového přenosu GPRS u SIM Radom) a musí se vložit do vhodného GSM komunikátoru. Napojení se potom děje přímo na hlasovou linku městské policie. Sice přímo do přijímacího zařízení (pult centrální ochrany), ale hovorovým způsobem. Máme ozkoušeno v praxi, že tato spojení nejsou zdaleka spolehlivá a není zde kontrolované spojení. Dochází k digitalizaci hovoru, jeho přenosu přes GSM a zpětný převod na analogový signál. Nedoporučujeme.

C) Pokud je v objektu k dispozici Metropolitní síť, lze také použít modul s přenosem po LAN. Cena takové investice je ve výši 7.375 Kč (vč. DPH 21%) a neplatí se žádné měsíční poplatky za provoz techniky

2019-03-02T12:33:28+01:005.2.2019|